StartTEATROpolski Teatr Lalki i Aktora

Opolski Teatr Lalki i Aktora

Teatr. Poczuj to! w OTLiA: Czytanie-Działanie

teatr poczuj toW dniacu 26 kwietnia 2014 roku o godz. 12.00 Teatr Lalki i Aktora zaprasza w ramach cyklu Teatr. Poczuj to! na Czytanie-Działanie, czytamy: “Dziwne zwierzęta” Lotty Olsson.

Czytaj więcej...

Teatr. Poczuj to! w OTLiA: Akademia Rodzica

teatr poczuj toW dniach 25 kwietnia 2014 roku o godz. 17.00 oraz 26 kwietnia o godz. 10.00 Teatr Lalki i Aktora zaprasza w ramach cyklu Teatr. Poczuj to! na Akademię Rodzica (dla zaawansowanych). Prowadzenie: Ksymena Klemińska.

 

Czytaj więcej...

TEATR. Poczuj to! w OTLiA: Dramat w Akcji

teatr poczuj toW dniu 7 kwietnia 2014 roku o godz. 17.00 Teatr Lalki i Aktora zaprasza w ramach cyklu na Dramat w Akcji, czyli czytanie dramaturgii współczesnej w reżyserii Magdaleny Miklasz.

 

Czytaj więcej...

Dziady Passiniego w OTLiA dofinansowane!

klasykazywaW dniu 27 marca 2014 roku w Warszawie Komisja Artystyczna Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa" zdecydowała o przyznaniu wsparcia finansowego 24 projektom, wśród których znalazły się "Dziady" Adama Mickiewicza, w reż. Pawła Passiniego zgłoszone przez Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki.

Czytaj więcej...

Konkurs dla dzieci w OTLiA

Opolski Teatr Lalki i Aktora zaprasza wszystkie dzieci i kreatywną młodzież do wzięcia udziału w konkursie pod hasłem MÓJ WYMARZONY TEATR.

Prace mogą mieć charakter indywidualny i zbiorowy oraz przybrać formę rysunku, projektu, instalacji lub tekstu.

Czytaj więcej...

Bajka o szczęściu - premiera w Teatrze Lalki i Aktora

Bajka o szczęściuW dniu 15 marca 2014 roku o godz. 17.00 w OTLiA odbędzie się premierowy pokaz spektaklu pt. Bajka o szczęściu w reż. Janusza Ryla - Krystianowskiego.
Czy posiadanie, bogactwo, majątek mogą przynieść prawdziwe szczęście? W świecie zdominowanym przez konsumpcjonizm i chęć posiadania odpowiedź na to pytanie okazuje się niezwykle ważna.  Warto podjąć na ten temat rozmowę już z najmłodszymi dziećmi.

Konkurs pod hasłem "Mój wymarzony teatr"

teatr lalki i aktoraOpolski Teatr Lalki i Aktora zaprasza wszystkie dzieci do wzięcia udziału w konkursie organizowanym pod hasłem "MÓJ WYMARZONY TEATR". Prace mogą mieć charakter indywidualny i zbiorowy oraz przybrać formę rysunku, projektu, instalacji lub tekstu. Autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody i będę wyróżnieni w niezwykły sposób – ich prace zostaną przetworzone elektronicznie podczas warsztatów "MULTIKREACJE: Wizuakcje" (7 czerwca 2014 r.) odbywających się w ramach projektu TEATR. Poczuj to! i będę elementem multimedialnego wystroju nowego budynku naszego Teatru podczas jego otwarcia w październiku 2014 roku.

Czytaj więcej...

35 MAJA - premiera w OTLiA!

35 maja...; reż. Paweł Aigner35 Maja albo jak Konrad pojechał konno do mórz południowych Ericha Kaestnera w reż. Pawła Aignera - premiera już 1 marca 2014 roku o godz. 17.00 w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Ten niezwykle zabawny, pobudzający wyobraźnię spektakl, pokazuje piękno relacji międzyludzkich oraz siłę ludzkiej wyobraźni. Wyruszcie z nami w podróż w czasie i przestrzeni, która dostarczy wam naprawdę wiele radości. Każda z przedstawionych w spektaklu historii kryje w sobie bardzo ciekawe przesłanie, o tym jak ważne jest być sobą, poszukiwać szczęścia, mieć pasje, ufać bliskim, nie ulegać pokusom błyszczącego świata reklam i ruszać głową w codziennej gimnastyce naszej wyobraźni.

BAJKA O SZCZĘŚCIU

Bajka o szczęściu; reż. Janusz Ryl-Krystianowski; Projekty lalek autorstwa Jacka ZagajewskiegoOpolski Teatr Lalki i Aktora zaprasza!

 

Izabela Degórska
BAJKA O SZCZĘŚCIU

Premiera: 15 marca 2014

Reżyseria: Janusz Ryl-Krystianowski
Scenografia: Jacek Zagajewski
Muzyka: Robert Łuczak

Czytaj więcej...

35 MAJA

35 maja; reż. Paweł Aigner; Projekty scenograficzne Pavla HubickiOpolski Teatr Lalki i Aktora zaprasza!

Erich Kästner - 35 MAJA

Premiera: 1 marca 2014

Adaptacja: Malina Prześluga
Reżyseria: Paweł Aigner
Scenografia: Pavel Hubicka
Muzyka: Piotr Klimek

Czytaj więcej...

Projekt z zakresu pedagogiki teatru dofinansowany przez Ministerstwo Kultury

TEATR. Poczuj to!Realizowany przez Opolski Teatr Lalki i Aktora projekt z zakresu pedagogiki teatru: TEATR. Poczuj to! otrzymał wsparcie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 30 000 zł, dzięki czemu będzie miał swoją kontynucję w 2014 roku. Z kolejnym cyklem warsztatów, spotkań, czytań i dyskusji Teatr rusza już w marcu. Warto dodać, że zaproszenie do poprowadzenia warsztatów i spotkań przyjęły m.in. artystki tej rangi, co Anna Augustynowicz, Agata Duda-Gracz oraz Sylwia Chutnik.

Czytaj więcej...

INFERNO: Morrison/Śmiercisyn

Morrison/Śmiercisyn, reż. Paweł PassiniW ramach 6. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego BOSKA KOMEDIA (Kraków 8-15.12.2013) zaprezentowany zostanie spektakl w reż Pawła Passiniego pt.: Morrison/Śmiercisyn z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. W swoim opolskim spektaklu reżyser opowiada o jednym z najbardziej ikonicznych muzyków XX wieku. Bliższe szczegóły na website festiwalu.

Teatralne spięcie w OTLiA

Teatralne spięcieTEATR LALKI I AKTORA IM. A. SMOLKI zaprasza NAUCZYCIELI na warsztaty w ramach projektu TEATRALNE SPIĘCIE organizowane przez warszawskie STOWARZYSZENIE PEDAGOGÓW TEATRU. Działania w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora: 23-24.11.2013, godz. 10.00-16.00  – Trudne tematy w teatrze od strony praktycznej: Morrison/Śmiercisyn – warsztaty w scenografii do spektaklu (21.11.2013 o godz. 18.00 uczestnicy warsztatu oglądają spektakl „Morrison/Śmiercisyn“, cena biletu: 10 zł); 30.11-01.12.2013, godz. 13.00-19.00 – O inscenizacji – czyli jak od pomysłu na spektakl szkolny przejść do jego realizacji.

Czytaj więcej...

Morrison/Śmiercisyn na Boskiej Komedii w Krakowie

boska komediaSpektakl Morrison/Śmiercisyn w reż. Pawła Passiniego z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora zostanie zaprezentowany w dniu 11.12.2013 na 6 Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym BOSKA KOMEDIA w Krakowie.

Artystyczne czytanie dramatu w OTLiA

teatr lalki i aktoraOpolski Teatr Lalki i Aktora w Opolu zaprasza na artystyczne czytanie dramatu Z CYKLU DRAMAT W AKCJI W RAMACH PROJEKTU TEATR. Poczuj to!

7 listopada 2013, Mała Scena OTLiA, godz. 17.00, wstęp wolny.
IV czytanie – reżyseria Wojciech Faruga, prowadzenie dyskusji i spotkania z autorem: Alicja Morawska-Rubczak. Problem: złość, nienawiść, zagubienie.

Czytaj więcej...

Światełko z OTLiA w podróży

swiatelko turneeSpektakl Światełko w reż. Mariana Pecko z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora, który został zakwalifikowany do projektu Teatr Polska, wyrusza w miesięczne turnee po kraju. W listopadzie 2013 roku spektakl będzie można zobaczyć w wielu miastach południowo - zachodniej Polski. Przedstawienie jest opowieścią o przygodach i emocjach przedmiotów, które muszą zmierzyć się z brakiem najbliższej im osoby. Współdziałanie i zapomnienie o dawnych waśniach pozwala im poradzić sobie z tą nową sytuacją.

Nagroda miesięcznika TEATR dla spektaklu Morrison/Śmiercisyn z OTLiA!

morrison smiercisynJury w składzie: Jacek Kopciński (przewodniczący), Jacek Cieślak, Łukasz Drewniak, Jolanta Kowalska, Wojciech Majcherek i Kalina Zalewska, przyznało:


Nagrodę im. Konrada Swinarskiego PAWŁOWI PASSINIEMU za reżyserię Morrisona/Śmiercisyna Artura Pałygi w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora.

Czytaj więcej...

OTLiA: TEATR Poczuj to!

 Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki zaprasza w ramach akcji "TEATR. Poczuj to!" na szereg wydarzeń, które będą miały miejsce w październiku 2013.

Czytaj więcej...

Morrison/Śmiercisyn z OTLiA w Bydgoszczy

morrison smiercisyn30 września 2013 spektakl Morrison/Śmiercisyn w reż. Pawła Passiniego zostanie zaprezentowany podczas XII edycji Festiwalu Prapremier 2013 w Teatrze Polskim w Bydgoszczy.

Ponadto, już w październiku 2013 roku,  spektakl Pawła Passiniego zostanie zaprezentowany toruńskiej publiczności podczas XX Międzynarodowego Festiwalu Teatrów lalek SPOTKANIA .

Czytaj więcej...

Opolski Teatr Lalki i Aktora nagrodzony

Dwa ATESTY za rok 2012 dla spektakli z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora przyznało Stowarzyszenia ASSITEJ. Wśród wyróżnionych przedstawień znalazły się dwie opolskie produkcje:

Czytaj więcej...

TEATR. POCZUJ TO!

teatr poczuj to

14.09.2013; godz.12.00 w MBP
Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki 

ul. Augustyna Kośnego 2a, 45-056 Opole
tel. (77) 454 37 96, 454 23 36
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.teatrlalki.opole.pl

Początek sezonu w Teatrze Lalek

Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki sezon artystyczny 2013/14 rozpoczyna dwoma prapremierami.
Już 7 września 2013 roku odbędzie się prapremierowy pokaz spektaklu Szanowny pan Chrabollini i inne dziwadła w reż. Mariana Pecko. Twórcy spektaklu zapowiadają, że będzie to opowieść o odkrywaniu dzieciństwa współtworzona na linii aktorzy – autorzy oraz dzieci – twórcy. 

Czytaj więcej...

SZANOWNY PAN CHRABOLLINI INNE DZIWADŁA

szanowny pan chrabollini i inne dziwadla 2Prapremiera: 7 września 2013

reżyseria: MARIAN PECKO
spektakl dla widzów od 5 lat 

Tej bajki jeszcze nikt nie napisał, dopiero powstanie. To nasza wspólna historia, którą będziemy tworzyli razem – w teatrze. Aktorzy-autorzy oraz dzieci-twórcy, oto pomysł na spektakl. Jest już Bajkarz Chrabollini i kilka wymyślonych przez niego postaci, które nie bardzo chcą słuchać swojego stwórcy. Teraz potrzeba dziecięcej pomysłowości i wyobraźni, żeby sceniczny świat stał się kompletny.

Czytaj więcej...

PSIAKOŚĆ 2, czyli Kostka została rzucona

PSIAKOŚĆ 2, czyli Kostka została rzucona
Prapremiera: 22 września 2013

tekst: MARTA GUŚNIOWSKA

reżyseria: MARIOLA ORDAK-ŚWIĄTKIEWICZ

scenografia, lalki: Jan Polívka

Czytaj więcej...

Przygotowania do premiery w OTLiA

W Opolskim Teatrze Lalki i Aktora od kilku dni trwają przygotowania do premiery. Ponad tydzień temu Marian Pecko rozpoczął pracę nad swoim najnowszym przedstawieniem dla dzieci: "Szanowny Pan Chrabollini i inne dziwadła".

Strona 1 z 6

Podobne artykuły

poprzednim miesiącu kwiecień 2014 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 14 1 2 3 4 5 6
week 15 7 8 9 10 11 12 13
week 16 14 15 16 17 18 19 20
week 17 21 22 23 24 25 26 27
week 18 28 29 30

Teatry i kina

piątek, 25 kwiecień 09:00
TEATR 35 maja w OTLiA
piątek, 25 kwiecień 11:00
TEATR 35 maja w OTLiA
piątek, 25 kwiecień 17:00
TEATR Teatr. Poczuj to! w OTLiA: Akademia Rodzica
piątek, 25 kwiecień 20:30
KINO Kino w Mieście 2014 - "Cwaniak/Szkutnik"
piątek, 25 kwiecień 22:00
KINO Kino w Mieście 2014 - "Whisky dla aniołów"
sobota, 26 kwiecień 10:00
TEATR Teatr. Poczuj to! w OTLiA: Akademia Rodzica
sobota, 26 kwiecień 12:00
TEATR Teatr. Poczuj to! w OTLiA: Czytanie-Działanie
sobota, 26 kwiecień 17:00
TEATR Mayday 1 w Teatrze im. J. Kochanowskiego
sobota, 26 kwiecień 20:00
TEATR Mayday 2 w Teatrze im. J. Kochanowskiego

Muzyka i koncerty

piątek, 25 kwiecień 19:00
KONCERT Opolskie Eliminacje do Debiutów 2014
piątek, 25 kwiecień 19:00
KONCERT Dni Opola: koncert symfoniczny w FO
piątek, 25 kwiecień 21:15
KONCERT Mike Polarny w Kontakt Klubokawiarni
sobota, 26 kwiecień 18:00
KONCERT Bajm, Ani Mru Mru i Soul City - Dni Opola 2014
sobota, 26 kwiecień 20:30
KONCERT Peter&Jacob w Strych - Winiarnia Kawiarnia
sobota, 26 kwiecień 22:00
KONCERT Koncert kapeli Jaźna

Wystawy, wydarzenia i spotkania autorskie

piątek, 25 kwiecień 08:00 - 15:00
WYSTAWA Zbrodnia i pamięć. Bykownia - czwarty cmentarz katyński
piątek, 25 kwiecień 09:00
WYSTAWA "Wariacje na temat tkaniny"
piątek, 25 kwiecień 09:00
WYSTAWA Wystawa Antoniny Joszczuk
piątek, 25 kwiecień 09:00
WYSTAWA „Homo faber czyli narzędzia dawniej i dziś”
piątek, 25 kwiecień 10:00
WYSTAWA "Gwałtowna cisza przed burzą - czas przed rokiem 1914"
piątek, 25 kwiecień 12:00
WYSTAWA "Potęga kolorów" Emilii Świtały
piątek, 25 kwiecień 17:00
WYDARZENIE Kino w Mieście 2014 - konkursy i quizy filmowe
piątek, 25 kwiecień 18:00
WYSTAWA Laura Makabresku - Compulsion
piątek, 25 kwiecień 19:00
WYSTAWA "Po Londynie" Michała Nowika

R e k l a m a