StartTEATROpolski Teatr Lalki i Aktora

Opolski Teatr Lalki i Aktora

Akcja: TEATR.Poczuj to!

TEATR. Poczuj to!OTLiA w ramach akcji TEATR. Poczuj to! przygotował bogaty program wydarzeń na miesiąc październik (w dalszej części artykułu). TEATR. Poczuj to! jest kontynuacją pierwszego opolskiego projektu z zakresu pedagogiki teatru realizowanego przez Opolski Teatr Lalki i Aktora. W myśl założeń projektu teatr jest spotkaniem i przestrzenią wymiany emocji, dlatego powinien przekraczać swoje cele artystyczne i stać się obszarem dyskusji, rozwoju i doskonalenia umiejętności oraz poszerzania wiedzy widzów.

Czytaj więcej...

LIŚCIKI NA WIATR

Liściki na wiatr, reż. Piotr Cieplak (fot. K. Ścisłowicz)W dniu 11 października 2014 roku o godz. 17.00 w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora odbędzie się premiera spektaklu "Liściki na wiatr" w reżyserii Piotra Cieplaka. Tekst przedstawienia oparto o "Nie każdy umiał się przewrócić" Toona Tellegena - pięknej i mądrej książki wydanej przez Wydawnictwo Dwie Siostry. Premierze towarzyszy otwarcie nowego budynku teatru!

Czytaj więcej...

SZPAK FRYDERYK

Opolski Teatr Lalki i Aktora zaprasza!

 

Rudolf Herfurtner

SZPAK FRYDERYK
z niemieckiego przełożyła Lila Mrowińska-Lissewska

Premiera: 7 września 2014

Reżyseria: Paweł Aigner

Scenografia: Pavel Hubička

Muzyka: Piotr Klimek

Multimedia: Wojciech Świątkiewicz

 

Czytaj więcej...

Konkurs na Identyfikację Wizualną Opolskiego Teatru Lalki i Aktora rozstrzygnięty

Komisja Konkursowa na Identyfikację Wizualną Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki w składzie Andrzej Czyczyło, Alicja Morawska-Rubczak, Magdalena Starczewska wyłoniła zwycięski projekt.

Czytaj więcej...

Listy do młodych – międzypokoleniowe warsztaty teatralne dla młodzieży i seniorów w OTLiA

MEETING THE ODYSSEY (SPOTKANIE ODYSEJA) Opolski Teatr Lalki i Aktora zaprasza na międzypokoleniowe warsztaty teatralne dla młodzieży i seniorów pt.: Listy do młodych, które odbędą się w dniach 16-29.06.2014. Teatr przyjmuje zgłoszenia do udziału w projekcie do dnia 12 czerwca 2014.
Wszyscy, bez względu na wiek, jesteśmy w drodze i wędrujemy ku przyszłości, a spoglądając w przeszłość – wciąż jesteśmy młodzi. Warsztat jest spotkaniem osób młodych i seniorów, którzy będą wzajemnie czerpać inspirację ze swoich działań oraz marzeń. Podróż Odysa była nie tylko tułaczką po świecie, ale również wędrówką poprzez czas.

Czytaj więcej...

BYĆ JAK PENELOPA – warsztaty teatralne w OTLiA

MEETING THE ODYSSEY (SPOTKANIE ODYSEJA) Opolski Teatr Lalki i Aktora zaprasza osoby pełnoletnie zafascynowane teatrem na warsztaty inspirowane historią najbardziej tajemniczej kobiety mitologii – Penelopy. Praca z jedną z najciekawszych reżyserek młodego pokolenia – Joanną Grabowiecką, będzie łączyć w sobie wątki „Odysei” Homera, ze współczesnymi problemami społecznymi Opolszczyzny oraz indywidualnymi historiami każdego z uczestników. Warsztaty są częścią międzynarodowego projektu Meeting the Odyssey, którego partnerem jest Opolski Teatr Lalki i Aktora.Warsztaty planowane są w terminie 26.06.-10.07.2014.

Czytaj więcej...

Spektakle z OTLiA w podróży

teatr lalki i aktoraW dniu 24 maja 2014 roku o godz. 9.00 spektakl pt.: "Światełko" z OTLiA zostanie zaprezentowany podczas 26. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Lalkarskiej w Bielsku-Białej. Już dwa dni później, bo 26 maja 2014 roku o godz. 17.00 oraz 20.00 w Warszawie zaprezentowany zostanie "Morrison/Śmiercisyn" w ramach 18. Światowego Kongresu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Asistej.

Sceno-pisania z Sylwią Chutnik w SCK

W dniu 8 maja 2014 o godz. 16.00 w Studenckim Centrum Kultury w ramach akcji Teatr. Poczuj to! zorganizowane zostaną warsztaty z Sylwią Chutnik o tematyce: ROBIENIE SCEN - W PROZIE I DRAMACIE. Nowoczesne, dynamiczne, inteligentne pisanie. Podczas warsztatów uczestnicy przekonają się jak zapisywać życie codzienne, by dzielić się ciekawie emocjami, poznają warsztat pisarki prozy i dramatu, dowiedzą się jak tworzyć literaturę zaangażowaną społecznie.

Czytaj więcej...

Teatr. Poczuj to! w OTLiA: Sceno-Pisania

teatr poczuj toW dniu 28 kwietnia 2014 roku o godz. 17.00 Teatr Lalki i Aktora zaprasza w ramach cyklu Teatr. Poczuj to! na Sceno-Pisania, tekst krytyczny. Prowadzenie: Alicja Morawska-Rubczak.

 

Czytaj więcej...

Teatr. Poczuj to! w OTLiA: Czytanie-Działanie

teatr poczuj toW dniacu 26 kwietnia 2014 roku o godz. 12.00 Teatr Lalki i Aktora zaprasza w ramach cyklu Teatr. Poczuj to! na Czytanie-Działanie, czytamy: “Dziwne zwierzęta” Lotty Olsson.

Czytaj więcej...

Teatr. Poczuj to! w OTLiA: Akademia Rodzica

teatr poczuj toW dniach 25 kwietnia 2014 roku o godz. 17.00 oraz 26 kwietnia o godz. 10.00 Teatr Lalki i Aktora zaprasza w ramach cyklu Teatr. Poczuj to! na Akademię Rodzica (dla zaawansowanych). Prowadzenie: Ksymena Klemińska.

 

Czytaj więcej...

TEATR. Poczuj to! w OTLiA: Dramat w Akcji

teatr poczuj toW dniu 7 kwietnia 2014 roku o godz. 17.00 Teatr Lalki i Aktora zaprasza w ramach cyklu na Dramat w Akcji, czyli czytanie dramaturgii współczesnej w reżyserii Magdaleny Miklasz.

 

Czytaj więcej...

Dziady Passiniego w OTLiA dofinansowane!

klasykazywaW dniu 27 marca 2014 roku w Warszawie Komisja Artystyczna Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa" zdecydowała o przyznaniu wsparcia finansowego 24 projektom, wśród których znalazły się "Dziady" Adama Mickiewicza, w reż. Pawła Passiniego zgłoszone przez Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki.

Czytaj więcej...

Konkurs dla dzieci w OTLiA

Opolski Teatr Lalki i Aktora zaprasza wszystkie dzieci i kreatywną młodzież do wzięcia udziału w konkursie pod hasłem MÓJ WYMARZONY TEATR.

Prace mogą mieć charakter indywidualny i zbiorowy oraz przybrać formę rysunku, projektu, instalacji lub tekstu.

Czytaj więcej...

Bajka o szczęściu - premiera w Teatrze Lalki i Aktora

Bajka o szczęściuW dniu 15 marca 2014 roku o godz. 17.00 w OTLiA odbędzie się premierowy pokaz spektaklu pt. Bajka o szczęściu w reż. Janusza Ryla - Krystianowskiego.
Czy posiadanie, bogactwo, majątek mogą przynieść prawdziwe szczęście? W świecie zdominowanym przez konsumpcjonizm i chęć posiadania odpowiedź na to pytanie okazuje się niezwykle ważna.  Warto podjąć na ten temat rozmowę już z najmłodszymi dziećmi.

Konkurs pod hasłem "Mój wymarzony teatr"

teatr lalki i aktoraOpolski Teatr Lalki i Aktora zaprasza wszystkie dzieci do wzięcia udziału w konkursie organizowanym pod hasłem "MÓJ WYMARZONY TEATR". Prace mogą mieć charakter indywidualny i zbiorowy oraz przybrać formę rysunku, projektu, instalacji lub tekstu. Autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody i będę wyróżnieni w niezwykły sposób – ich prace zostaną przetworzone elektronicznie podczas warsztatów "MULTIKREACJE: Wizuakcje" (7 czerwca 2014 r.) odbywających się w ramach projektu TEATR. Poczuj to! i będę elementem multimedialnego wystroju nowego budynku naszego Teatru podczas jego otwarcia w październiku 2014 roku.

Czytaj więcej...

35 MAJA - premiera w OTLiA!

35 maja...; reż. Paweł Aigner35 Maja albo jak Konrad pojechał konno do mórz południowych Ericha Kaestnera w reż. Pawła Aignera - premiera już 1 marca 2014 roku o godz. 17.00 w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Ten niezwykle zabawny, pobudzający wyobraźnię spektakl, pokazuje piękno relacji międzyludzkich oraz siłę ludzkiej wyobraźni. Wyruszcie z nami w podróż w czasie i przestrzeni, która dostarczy wam naprawdę wiele radości. Każda z przedstawionych w spektaklu historii kryje w sobie bardzo ciekawe przesłanie, o tym jak ważne jest być sobą, poszukiwać szczęścia, mieć pasje, ufać bliskim, nie ulegać pokusom błyszczącego świata reklam i ruszać głową w codziennej gimnastyce naszej wyobraźni.

BAJKA O SZCZĘŚCIU

Bajka o szczęściu; reż. Janusz Ryl-Krystianowski; Projekty lalek autorstwa Jacka ZagajewskiegoOpolski Teatr Lalki i Aktora zaprasza!

 

Izabela Degórska
BAJKA O SZCZĘŚCIU

Premiera: 15 marca 2014

Reżyseria: Janusz Ryl-Krystianowski
Scenografia: Jacek Zagajewski
Muzyka: Robert Łuczak

Czytaj więcej...

35 MAJA

35 maja; reż. Paweł Aigner; Projekty scenograficzne Pavla HubickiOpolski Teatr Lalki i Aktora zaprasza!

Erich Kästner - 35 MAJA

Premiera: 1 marca 2014

Adaptacja: Malina Prześluga
Reżyseria: Paweł Aigner
Scenografia: Pavel Hubicka
Muzyka: Piotr Klimek

Czytaj więcej...

Projekt z zakresu pedagogiki teatru dofinansowany przez Ministerstwo Kultury

TEATR. Poczuj to!Realizowany przez Opolski Teatr Lalki i Aktora projekt z zakresu pedagogiki teatru: TEATR. Poczuj to! otrzymał wsparcie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 30 000 zł, dzięki czemu będzie miał swoją kontynucję w 2014 roku. Z kolejnym cyklem warsztatów, spotkań, czytań i dyskusji Teatr rusza już w marcu. Warto dodać, że zaproszenie do poprowadzenia warsztatów i spotkań przyjęły m.in. artystki tej rangi, co Anna Augustynowicz, Agata Duda-Gracz oraz Sylwia Chutnik.

Czytaj więcej...

INFERNO: Morrison/Śmiercisyn

Morrison/Śmiercisyn, reż. Paweł PassiniW ramach 6. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego BOSKA KOMEDIA (Kraków 8-15.12.2013) zaprezentowany zostanie spektakl w reż Pawła Passiniego pt.: Morrison/Śmiercisyn z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. W swoim opolskim spektaklu reżyser opowiada o jednym z najbardziej ikonicznych muzyków XX wieku. Bliższe szczegóły na website festiwalu.

Teatralne spięcie w OTLiA

Teatralne spięcieTEATR LALKI I AKTORA IM. A. SMOLKI zaprasza NAUCZYCIELI na warsztaty w ramach projektu TEATRALNE SPIĘCIE organizowane przez warszawskie STOWARZYSZENIE PEDAGOGÓW TEATRU. Działania w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora: 23-24.11.2013, godz. 10.00-16.00  – Trudne tematy w teatrze od strony praktycznej: Morrison/Śmiercisyn – warsztaty w scenografii do spektaklu (21.11.2013 o godz. 18.00 uczestnicy warsztatu oglądają spektakl „Morrison/Śmiercisyn“, cena biletu: 10 zł); 30.11-01.12.2013, godz. 13.00-19.00 – O inscenizacji – czyli jak od pomysłu na spektakl szkolny przejść do jego realizacji.

Czytaj więcej...

Morrison/Śmiercisyn na Boskiej Komedii w Krakowie

boska komediaSpektakl Morrison/Śmiercisyn w reż. Pawła Passiniego z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora zostanie zaprezentowany w dniu 11.12.2013 na 6 Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym BOSKA KOMEDIA w Krakowie.

Artystyczne czytanie dramatu w OTLiA

teatr lalki i aktoraOpolski Teatr Lalki i Aktora w Opolu zaprasza na artystyczne czytanie dramatu Z CYKLU DRAMAT W AKCJI W RAMACH PROJEKTU TEATR. Poczuj to!

7 listopada 2013, Mała Scena OTLiA, godz. 17.00, wstęp wolny.
IV czytanie – reżyseria Wojciech Faruga, prowadzenie dyskusji i spotkania z autorem: Alicja Morawska-Rubczak. Problem: złość, nienawiść, zagubienie.

Czytaj więcej...

Światełko z OTLiA w podróży

swiatelko turneeSpektakl Światełko w reż. Mariana Pecko z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora, który został zakwalifikowany do projektu Teatr Polska, wyrusza w miesięczne turnee po kraju. W listopadzie 2013 roku spektakl będzie można zobaczyć w wielu miastach południowo - zachodniej Polski. Przedstawienie jest opowieścią o przygodach i emocjach przedmiotów, które muszą zmierzyć się z brakiem najbliższej im osoby. Współdziałanie i zapomnienie o dawnych waśniach pozwala im poradzić sobie z tą nową sytuacją.

Strona 1 z 6

Podobne artykuły

Jak dewastowano kulturę?

poprzednim miesiącu grudzień 2014 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 49 1 2 3 4 5 6 7
week 50 8 9 10 11 12 13 14
week 51 15 16 17 18 19 20 21
week 52 22 23 24 25 26 27 28
week 1 29 30 31

Teatry i kina

piątek, 19 grudzień 09:00
TEATR MR SCROOGE; OTLiA
piątek, 19 grudzień 09:30
TEATR Koziołek Matołek; OTLiA
piątek, 19 grudzień 11:15
TEATR Koziołek Matołek; OTLiA
piątek, 19 grudzień 11:30
TEATR MR SCROOGE; OTLiA
sobota, 20 grudzień 16:00
TEATR Koziołek Matołek; OTLiA
sobota, 20 grudzień 19:00
KINO "Zimowy sen"
niedziela, 21 grudzień 11:30
TEATR MR SCROOGE; OTLiA
niedziela, 21 grudzień 18:00
KINO "Zimowy sen"
poniedziałek, 22 grudzień 20:30
KINO Quiz filmowy

Muzyka i koncerty

piątek, 19 grudzień 19:00
KONCERT Koncer Świąteczny w FO pod batutą Pawła Przytockiego
niedziela, 21 grudzień 18:00
KONCERT Świąteczny koncert na 12 głosów + 1 w FO
niedziela, 21 grudzień 19:00
KONCERT Koncert charytatywny Czesław Śpiewa Solo Act

Wystawy, wydarzenia i spotkania autorskie

piątek, 19 grudzień 09:00
WYSTAWA "Zaułki Opola"
piątek, 19 grudzień 09:00
WYSTAWA "„Ciało ludzkie. Anatomia człowieka w starodrukach od XV do XVIII stulecia”
piątek, 19 grudzień 10:00 - 20:00
WYSTAWA World Press Photo 2014 w GSW
piątek, 19 grudzień 11:00
WYSTAWA "Jeśli sztuka jest wielką rzeką, to ja jestem małym zakolem… Krzysztof Bucki (1936-1983)"
piątek, 19 grudzień 11:00
WYSTAWA Opolski ETNOdizajn
piątek, 19 grudzień 17:00
WYDARZENIE III Opolski Festiwal Gór

R e k l a m a