TEKTURA OPOLSKA - OPOLSKI SERWIS ARTYSTYCZNY

Opolski Teatr Lalki i Aktora

MÓJ DUCH PRZYJAZNY

otlia logoW dniu 18 kwietnia 2015 roku w OTLiA odbędzie się premiera spektaklu Mój duch przyjazny w reżyserii Sławomira Kuligowskiego.

Czytaj więcej...

Wypadek w Teatrze Lalek

Miłosz KoniecznyW dniu dzisiejszym około godziny 19.00, podczas trzeciej próby generalnej Dziadów w reż. Passiniego (premiera w sobotę), wypadkowi uległ Miłosz Konieczny. Pod teatrem niemal natychmiast zjawiła się karetka pogotowia.

Czytaj więcej...

[ˈDʑADƗ] W PROCESIE

[ˈdʑadɨ]; reż. Paweł Passini; Opolski Teatr Lalki i Aktora (fot. Krzysztof Ścisłowicz)Trwają próby do spektaklu [ˈDʑADƗ] Adama Mickiewicza w reżyserii Pawła Passiniego. Opolski Teatr Lalki i Aktora zaplanował premierę na 14 marca 2015 roku. Fotosy z prób autorstwa Krzysztofa Ścisłowicza!

Czytaj więcej...

SZEWCZYK DRATEWKA

otlia logoW dniu 8 marca 2015 roku w OTLiA odbędzie się premiera spektaklu Szewczyk Dratewka Marii Kownackiej w reżyserii Aleksandra Maksymiaka.

Czytaj więcej...

Akcja opowiadania snów

OTLIA zbiera snyOpolski Teatr Lalki i Aktora zaprasza wszystkie dzieci w wieku 4-12 lat do uczestnictwa w akcji opowiadania snów. Akcja ta ma na celu zachęcenie dzieci do podzielenia się swoimi sennymi historiami, które staną się podstawą do stworzenia scenariusza spektaklu reżyserki Joanny Grabowieckiej.

Czytaj więcej...

[ˈdʑadɨ] Passiniego w OTLiA. Pierwsze zdjęcia!

Próba spektaklu [ˈdʑadɨ] A. Mickiewicza w reż. Pawła Passiniego; Opolski Teatr Lalki i AktoraW połowie stycznia 2015 roku w OTLiA rozpoczęły się próby do spektaklu [ˈdʑadɨ] Adama Mickiewicza w reżyserii Pawła Passiniego, którego premiera odbędzie się w dniu 14 marca 2015 roku.

Czytaj więcej...

Opolska scena lalek patronem młodzieży

W dniu 12 stycznia 2015 roku w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora odbyło się podpisanie listów intencyjnych dotyczących objęcia patronatem 5 szkół i 1 przedszkola działających na terenie Opolszczyzny.

Czytaj więcej...

Dyrektor Teatru Lalek Zasłużony Kulturze Gloria Artis

Dyrektor Opolskiego Teatru Lalki i Aktora - pan Krystian Kobyłka, został odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Uroczystość wręczenia medali odbyła się w dniu 8 stycznia 2015 roku w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czytaj więcej...

Dzień babci i dziadka w OTLiA

otlia logoOpolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego zaprasza na wspólne świętowanie Dnia Babci i Dziadka! W sobotę, 24 stycznia 2015 roku, od godz. 10.00 do 15.00 w Teatrze odbędzie się wielkie czytanie bajek dla wnuczek i wnuczków przygotowane przez aktorów Opolskiego Teatru Lalki i Aktora wspólnie z dyrektorem Teatru oraz znanymi babciami i dziadkami z Opola.

Czytaj więcej...

[ˈdʑadɨ]

otlia logoW dniu 14 marca 2015 roku w OTLiA odbędzie się premiera spektaklu [ˈdʑadɨ] Adama Mickiewicza w reżyserii Pawła Passiniego.

Czytaj więcej...

Trailery z OTLiA

Opolski Teatr Lalki i Aktora prezentuje trailery do swoich spektakli. W niedzielę (06.01.2014), w samo południe ukazał się trailer spektaklu Szpak Fryderyk. Kolejne teatr będzie publikował codziennie w południe na swoim kanale youtube.

Czytaj więcej...

Akcja: TEATR.Poczuj to!

TEATR. Poczuj to!OTLiA w ramach akcji TEATR. Poczuj to! przygotował bogaty program wydarzeń na miesiąc październik (w dalszej części artykułu). TEATR. Poczuj to! jest kontynuacją pierwszego opolskiego projektu z zakresu pedagogiki teatru realizowanego przez Opolski Teatr Lalki i Aktora. W myśl założeń projektu teatr jest spotkaniem i przestrzenią wymiany emocji, dlatego powinien przekraczać swoje cele artystyczne i stać się obszarem dyskusji, rozwoju i doskonalenia umiejętności oraz poszerzania wiedzy widzów.

Czytaj więcej...

LIŚCIKI NA WIATR

Liściki na wiatr, reż. Piotr Cieplak (fot. K. Ścisłowicz)W dniu 11 października 2014 roku o godz. 17.00 w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora odbędzie się premiera spektaklu "Liściki na wiatr" w reżyserii Piotra Cieplaka. Tekst przedstawienia oparto o "Nie każdy umiał się przewrócić" Toona Tellegena - pięknej i mądrej książki wydanej przez Wydawnictwo Dwie Siostry. Premierze towarzyszy otwarcie nowego budynku teatru!

Czytaj więcej...

SZPAK FRYDERYK

Opolski Teatr Lalki i Aktora zaprasza!

 

Rudolf Herfurtner

SZPAK FRYDERYK
z niemieckiego przełożyła Lila Mrowińska-Lissewska

Premiera: 7 września 2014

Reżyseria: Paweł Aigner

Scenografia: Pavel Hubička

Muzyka: Piotr Klimek

Multimedia: Wojciech Świątkiewicz

 

Czytaj więcej...

Konkurs na Identyfikację Wizualną Opolskiego Teatru Lalki i Aktora rozstrzygnięty

Komisja Konkursowa na Identyfikację Wizualną Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki w składzie Andrzej Czyczyło, Alicja Morawska-Rubczak, Magdalena Starczewska wyłoniła zwycięski projekt.

Czytaj więcej...

Listy do młodych – międzypokoleniowe warsztaty teatralne dla młodzieży i seniorów w OTLiA

MEETING THE ODYSSEY (SPOTKANIE ODYSEJA) Opolski Teatr Lalki i Aktora zaprasza na międzypokoleniowe warsztaty teatralne dla młodzieży i seniorów pt.: Listy do młodych, które odbędą się w dniach 16-29.06.2014. Teatr przyjmuje zgłoszenia do udziału w projekcie do dnia 12 czerwca 2014.
Wszyscy, bez względu na wiek, jesteśmy w drodze i wędrujemy ku przyszłości, a spoglądając w przeszłość – wciąż jesteśmy młodzi. Warsztat jest spotkaniem osób młodych i seniorów, którzy będą wzajemnie czerpać inspirację ze swoich działań oraz marzeń. Podróż Odysa była nie tylko tułaczką po świecie, ale również wędrówką poprzez czas.

Czytaj więcej...

BYĆ JAK PENELOPA – warsztaty teatralne w OTLiA

MEETING THE ODYSSEY (SPOTKANIE ODYSEJA) Opolski Teatr Lalki i Aktora zaprasza osoby pełnoletnie zafascynowane teatrem na warsztaty inspirowane historią najbardziej tajemniczej kobiety mitologii – Penelopy. Praca z jedną z najciekawszych reżyserek młodego pokolenia – Joanną Grabowiecką, będzie łączyć w sobie wątki „Odysei” Homera, ze współczesnymi problemami społecznymi Opolszczyzny oraz indywidualnymi historiami każdego z uczestników. Warsztaty są częścią międzynarodowego projektu Meeting the Odyssey, którego partnerem jest Opolski Teatr Lalki i Aktora.Warsztaty planowane są w terminie 26.06.-10.07.2014.

Czytaj więcej...

Spektakle z OTLiA w podróży

teatr lalki i aktoraW dniu 24 maja 2014 roku o godz. 9.00 spektakl pt.: "Światełko" z OTLiA zostanie zaprezentowany podczas 26. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Lalkarskiej w Bielsku-Białej. Już dwa dni później, bo 26 maja 2014 roku o godz. 17.00 oraz 20.00 w Warszawie zaprezentowany zostanie "Morrison/Śmiercisyn" w ramach 18. Światowego Kongresu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Asistej.

Sceno-pisania z Sylwią Chutnik w SCK

W dniu 8 maja 2014 o godz. 16.00 w Studenckim Centrum Kultury w ramach akcji Teatr. Poczuj to! zorganizowane zostaną warsztaty z Sylwią Chutnik o tematyce: ROBIENIE SCEN - W PROZIE I DRAMACIE. Nowoczesne, dynamiczne, inteligentne pisanie. Podczas warsztatów uczestnicy przekonają się jak zapisywać życie codzienne, by dzielić się ciekawie emocjami, poznają warsztat pisarki prozy i dramatu, dowiedzą się jak tworzyć literaturę zaangażowaną społecznie.

Czytaj więcej...

Teatr. Poczuj to! w OTLiA: Sceno-Pisania

teatr poczuj toW dniu 28 kwietnia 2014 roku o godz. 17.00 Teatr Lalki i Aktora zaprasza w ramach cyklu Teatr. Poczuj to! na Sceno-Pisania, tekst krytyczny. Prowadzenie: Alicja Morawska-Rubczak.

 

Czytaj więcej...

Strona 1 z 8

Podobne artykuły

Wspieraj serwis klikając reklamę poniżej