Różnice pomiędzy libido obu płci

Różnice między mężczyznami i kobietami są niezaprzeczalne: są widoczne, a nawet stanowią część własnej anatomii. To samo dzieje się ze sposobami życia seksualnego: formami stymulacji, miejscem, które seks zajmuje w umyśle, potrzebą masturbacji, pragnieniami i fantazjami seksualnymi…

Libido ma tendencję do doświadczania, a następnie, w różny sposób, w zależności od płci każdej osoby.

Mimo to, poszukiwana jest harmonia i współudział pary w czasie stosunków seksualnych. Ale co za trudność w obliczu takich różnic. Jednakże, jeśli zatrzymamy się, aby dowiedzieć się, jak zmienia się reakcja seksualna zarówno mężczyzn, jak i kobiet w ciągu całego ich życia, nasze oczekiwania będą bardziej realistyczne w czasie trwania związku.

Długotrwała reakcja seksualna w zależności od płci.

libido

Mężczyźni

17 – 18 lat

W wieku 17 lub 18 lat osiągają szczyt swojej seksualności. Seks wdziera się w jego myśli, stając się mieć od 4 do 8 orgazmów dziennie o dużej intensywności. Ekskluzywny okres ogniotrwały mężczyzn (czas, w którym nie będą w stanie mieć orgazmu, po uprzednim wytrysku), jest bardzo krótki, od kilku sekund do minuty. Od tego momentu jego sprawność seksualna spada bardzo powoli.

20 – 30 lat

Między 20. a 30. rokiem życia, ich myśli seksualne i libido zmieniają się, ale nadal łatwo reagują na bodźce seksualne. Potrzebują mniej orgazmów, mniej się masturbują, sztywność ich erekcji zaczyna się zmniejszać i wydłuża się okres ogniotrwały.

40-49 lat

Od 40 roku życia zaczynają być zauważalne ważne zmiany. Myśli i fantazje erotyczne nadal się zmniejszają, potrzebują więcej stymulacji, aby osiągnąć erekcję (która będzie wolniejsza), a okres ogniotrwały nadal się wydłuża.

50 lat i więcej

W wieku 50 lat orgazmowa potrzeba człowieka jest znacznie mniejsza, z dwoma kulminacjami tygodniowo, które mają wystarczająco dużo, będą mniej intensywne i ze słabym wytryskiem. W latach 60. panuje niepewność, frustracja i niepokój; trudno jest zaakceptować, że twoje życie seksualne się zmienia. Można to jednak postrzegać jako rzecz pozytywną, myśląc, że skończyło się pragnienie wytrysku i mając więcej czasu na wyobraźnię i czułość.

Jak wiadomo panowie często w pewnym wieku już potrzebują wspomóc się odpowiednimi suplementami, aby stanąć na wysokości zadania. Dlatego też polecamy świetną stronę z suplementami, gdzie znajdziesz najlepsze produkty na męskie libido.

Kobiety

W okresie dojrzewania wykazują mniejsze zainteresowanie seksualnością niż mężczyźni. Stopniowo jego wrażliwość wzrasta.

35 – 45 lat

Pomiędzy 35 a 40 rokiem życia osiągają one szczyt swojej seksualności, a tempo i intensywność pobudzenia wzrasta. Począwszy od 45 roku życia, zdolności seksualne kobiet zaczynają się stopniowo zmniejszać, ale wolniej niż mężczyzn. Inną ważną różnicą w porównaniu z mężczyznami jest to, że wiek nie wpływa na ich zdolność orgazmu.

Od 60 roku życia.

W wieku 60 lat i po menopauzie pożądanie seksualne nie musi się zmniejszać, chociaż intensywność orgazmu spada.

Po ukończeniu 65 roku życia kobiety stopniowo tracą troskę o płeć, ale nadal korzystają z samozadowolenia bez konieczności polegania na gotowości i zdolnościach partnera.

Co robisz, aby cieszyć się zdrową seksualnością przez całe życie?

W celu zmniejszenia tych rozbieżności i zapobieżenia ich wpływowi na życie seksualne pary, wskazane jest „pozostawanie aktywnym”. Unikaj monotonii w związku, zmartwień (zawodowych, ekonomicznych, małżeńskich), które generują stres, utrzymuj sprawność fizyczną i psychiczną, zdrowo się odżywiaj, unikaj alkoholu i innych rodzajów substancji toksycznych.

Oznacza to, bez dalszych działań, „wspólne życie” na wszystkich poziomach i z uwzględnieniem odmiennego sposobu, w jaki para doświadcza dobrego samopoczucia.